• Home
  • Brabants Heem
  • Lezingen
  • Agenda
  • Ervaringen delen
  • Vraag en Aanbod
  • Knippenbergprijs
  • Contact

  • Lezing ‘Hoe was het in Turnhout tijdens WO I’ in Uden

    In de Kruisherenkapel aan het Lieve Vrouwenplein in Uden is maandag 23 mei schepen Francis Stijnen uit Turnhout te gast. Hij geeft een lezing over zijn stad Turnhout in de Eerste Wereldoorlog. De lezing begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk.

     De lezing wordt gegeven op uitnodiging van de Heemkundekring Uden. De gemeente Uden bood tussen 1915 en 1918 onderdak aan duizenden Belgen die de gruwelen van de oorlog waren ontvlucht. Zij werden ondergebracht in Vluchtoord Uden. In 2014 is de coördinatiegroep “100 jaar Vluchtoord Uden” van de Heemkundekring Uden een samenwerking aangegaan met de stad Turnhout omdat 1.653 Turnhoutenaren tussen 1915 en 1919 gewoond hebben in het Vluchtoord Uden.

    In 2015 heeft de Heemkundekring Uden op grootse wijze stilgestaan bij het herdenken van 100 jaar Vluchtoord Uden met een tentoonstelling en met het onthullen van een monument voor de Belgische vluchtelingen van de Groote Oorlog 1914-1918. Maar hoe het was tijdens de Groote Oorlog in Turnhout en waarom vluchtten de inwoners van Turnhout naar Nederland? Schepen Francis Stijnen uit Turnhout komt dat in een lezing vertellen.

    Heemkundekring Uden nodigt iedereen uit om bij deze lezing, die gratis toegankelijk is, aanwezig te zijn.

    (fotobron: Het Uden-Archief van Bressers)

     

    Geplaatst op: 29 maart 2016, door: Tjeu van Ras | Trefwoorden: Lezing

    “Ora et Labora”, lezing over Brabantse abdijen en kloosters

    Livestream boekpresentatie of lezing

    Boek en lezing: De oorlogskeuken

    Lezing: ‘De jaren Tachtig; doemdenkers en positivo’s’

    Lezing in Zeeland over: Een leven tussen twee kloosters

    logo
    • Home
    • Brabants Heem
    • Lezingen
    • Agenda
    • Ervaringen delen
    • Vraag en Aanbod
    • Knippenbergprijs
    • Contact

    Recente berichten

  • Zandpad als gemeentelijk monument aangewezen
  • 35 jaar Op 't Goede Spoor
  • Grote kerstbeelden gevraagd
  • e-books Sint Antonis
  • Gôolse geheimen
  • De Koerier 88: van passementwerker tot de boerderijpluim
  • Historische boerderijpluim 2021
  • Vacatures voor vrijwilligers
  • Al 25 wandelommetjes bij Amalia
  • Vragenlijst over dialecteducatie in het Nederlandse onderwijs
  • Menu

  • Home
  • Knippenbergprijs
  • Vraag en Aanbod
  • Brabants Heem
  • Ervaringen delen
  • Agenda
  • Contact


  • Brabants Heem

    De stichting Brabants Heem overkoepelt momenteel 123 Brabantse heemkundekringen met meer dan 33.000 leden. Het bestuur van Brabants Heem en alle aangesloten kringen in Brabant zijn voor 100% vrijwilligersorganisaties. Daarom geeft het bestuur met enthousiasme en overtuiging veel aandacht aan het vrijwilligerswerk.


    Meer over Brabants Heem

    © 2008 - 2021 Brabants Heem | inloggen | ontwerp: Buro Hugo