• Home
  • Brabants Heem
  • Lezingen
  • Agenda
  • Ervaringen delen
  • Vraag en Aanbod
  • Knippenbergprijs
  • Contact

  • Bezoek aan twee presidenten en een vermoorde schrijver

    De Vossemeren van Roosevelt en A.M. de Jong. Dat was het thema van de jaarlijkse a van het bestuur van Brabants Heem. Op bezoek bij twee presidenten Roosevelt in Oud-Vossemeer en bij de vermoorde schrijver A.M./ de Jong in Nieuw Vossemeer.

    Bestuur en partners van Brabants Heem gaan elke jaar een keer gezamenlijk op- stap. Dit keer was dat in de provincie Zeeland (Oud-Vossemeer) en in Nieuw-Vossemeer in West-Brabant. In Oud-Vossemeer was het doel het Roosevelt Informatiecentrum. De twee Amerikaanse presidenten, Theodore en Franklin Roosevelt waren afstammeling van de Zeeuwse familie, die in Oud-Vossemeer wortelde. Het informatiecentrum vertelt dat hele verhaal, maar ook alles over het Oud- Vossemeer in die tijd.

    Nieuw-Vossemeer is de geboorteplaats van schrijver A.M. de Jong, vooral bekend van zijn boeken over Merijntje Gijzen, maar een man die veel meer boeken schreef en op tal van andere terreinen actief was. Het A.M. de Jong Museum van heemkundekring Ambachtsheerlijkheid Nieuw-Vossemeer was gastheer. Het museum laat leven en werk van de schrijver zien, maar heeft ook andere collecties die de moeite van een bezoek waard zijn.

    Met Jan Knuit en Cor van Geel van de heemkundekring aan het roer bracht een vaartocht het gezelschap per boot naar Steenbergen voor een ontvangst door de heemkundekring Steenen Kamer.

     

    Foto boven: Het A.M. de Jong Museum in Nieuw-Vossemeer

    roosevelt

    Het Roosevelt Informatiecentrum in Oud-Vossemeer

    Geplaatst op: 29 juli 2018, door: Tjeu van Ras | Trefwoorden: Brabants Heem heemkundekringen Tentoonstelling

    Vlaamse-Nederlandse wedstrijd paleografie

    Zilveren insigne voor Piet Huvenaars Zeeland

    Stads- en wallenwandeling Heusden

    Brabantse Heemdagen 4 en 5 augustus in Alphen

    Herziening boek over wapens en vlaggen Noord-Brabant

    logo
    • Home
    • Brabants Heem
    • Lezingen
    • Agenda
    • Ervaringen delen
    • Vraag en Aanbod
    • Knippenbergprijs
    • Contact

    Recente berichten

  • Vlaamse-Nederlandse wedstrijd paleografie
  • Zilveren insigne voor Piet Huvenaars Zeeland
  • Stads- en wallenwandeling Heusden
  • Brabantse Heemdagen 4 en 5 augustus in Alphen
  • Met CARE bodem van het Groene Woud onderzoeken
  • Herziening boek over wapens en vlaggen Noord-Brabant
  • Dorpswandeling Vlijmen-Meliestraat
  • Heemkunde ontmoet Immaterieel Erfgoed
  • Wie weet meer van deze foto?
  • Zilveren insigne Brabants Heem voor Frans Wilbrink
  • Menu

  • Home
  • Knippenbergprijs
  • Vraag en Aanbod
  • Brabants Heem
  • Ervaringen delen
  • Agenda
  • Contact


  • Brabants Heem

    De stichting Brabants Heem overkoepelt momenteel 123 Brabantse heemkundekringen met meer dan 33.000 leden. Het bestuur van Brabants Heem en alle aangesloten kringen in Brabant zijn voor 100% vrijwilligersorganisaties. Daarom geeft het bestuur met enthousiasme en overtuiging veel aandacht aan het vrijwilligerswerk.


    Meer over Brabants Heem

    © 2008 - 2022 Brabants Heem | inloggen | ontwerp: Buro Hugo