• Home
  • Brabants Heem
  • Lezingen
  • Agenda
  • Ervaringen delen
  • Vraag en Aanbod
  • Netwerk
  • Knippenbergprijs
  • Contact

  • Brabantse Heemdagen 4 en 5 augustus in Alphen

    De Brabantse heemdagen zijn dit jaar op donderdag 4 en vrijdag 5 augustus in Alphen, de plaats waar Brabants Heemoprichter Willem Binck pastoor was.

    De afgelopen twee jaar hebben de Brabantse heemdagen niet kunnen plaatsvinden door de coronapandemie. Brabants heem, Heemkundekring Carel de Roy en de Stichting Streekmuseum Alphen hebben deze 72ste editie voorbereid.  Brabants Heem viert dit jaar haar 75 jarig jubileum. Reden om Alphen uit te kiezen, de plaats waar pastoor Willem Binck vele jaren woonde en zijn grote passie voor heemkunde en archeologie uitoefende. Pastoor Binck, medeoprichter van Brabants Heem was in februari 1948oprichter van Heemkundekring Carel de Roy

    De ontvangst op 4 en 5 augustus is in Cultureel Centrum Den Heuvel in Alphen, Heuvelstraat 5, aan het Pastoor Willem Binckplein in Alphen NB. Het gebouw, dat nu dienst doet als cultureel centrum, is de voormalige noodkerk van pastoor Binck. Deze is na de oorlog op zijn verzoek gebouwd omdat de Alphense kerk teveel oorlogsschade had geleden. Vanaf deze plek neemt de organisatie de deelnemers twee dagen mee in de historie van Alphen en Riel. Met name het dorp Alphen kent een zeer rijke en ook zeer vroege historie.

    Bijgevoegd:

    – Uitnodiging, alle informatie en het globale programma: Uitnodiging en programma 2022

    – Het inschrijfformulier (NB s.v.p. voor deelnemer én partner apart invullen!): Inschrijfformulier 2022

    – Een overzicht van overnachtingsadressen: Overnachten

    Geplaatst op: 11 mei 2022, door: Tjeu van Ras | Trefwoorden: Brabants Heem heemdagen

    Zilveren insigne Brabants Heem voor Kees Dekkers Best

    Brabants Heemonderscheiding voor Piet Paantjens

    De Koerier 96 is uit

    Studiedag NBAG en Brabants Heem

    Nieuwsbrief Brabants Heem 1 maart 2023

    logo
    • Home
    • Brabants Heem
    • Lezingen
    • Agenda
    • Ervaringen delen
    • Vraag en Aanbod
    • Netwerk
    • Knippenbergprijs
    • Contact

    Recente berichten

  • Zilveren insigne Brabants Heem voor Kees Dekkers Best
  • Museumweek: activiteiten in het depot van Stadsmuseum Tilburg
  • Lezing over toerisme in Lith e.o.
  • Brabants Heemonderscheiding voor Piet Paantjens
  • Expositie iconen Josien van Boxtel
  • Een introductie op sociale toegankelijkheid (online)
  • De Koerier 96 is uit
  • Studiedag NBAG en Brabants Heem
  • Lezing over de Teutenhandel
  • Lezing in Heesch over Maarten van Rossem
  • Menu

  • Home
  • Knippenbergprijs
  • Netwerk
  • Vraag en Aanbod
  • Brabants Heem
  • Ervaringen delen
  • Agenda
  • Contact


  • Brabants Heem

    De stichting Brabants Heem overkoepelt momenteel 123 Brabantse heemkundekringen met meer dan 33.000 leden. Het bestuur van Brabants Heem en alle aangesloten kringen in Brabant zijn voor 100% vrijwilligersorganisaties. Daarom geeft het bestuur met enthousiasme en overtuiging veel aandacht aan het vrijwilligerswerk.


    Meer over Brabants Heem

    © 2008 - 2023 Brabants Heem | inloggen | ontwerp: Buro Hugo