• Home
  • Brabants Heem
  • Lezingen
  • Agenda
  • Ervaringen delen
  • Vraag en Aanbod
  • Netwerk
  • Knippenbergprijs
  • Contact

  • Carlo Stevens, de leeuwentemmer, is terug in Helmond

    Carlo Stevens in Dierenpark Wassenaar. (foto collectie heemkundekring Helmont)

    Karel Stevens (1904 1975), was de oudste zoon van een Helmondse slager. Onder de artiestennaam Carlo Stevens verwierf hij naam en faam als internationaal bekende leeuwentemmer, dierentrainer, stuntman én acteur. Van 19 september tot 1 november 2021 is Karel Stevens met zijn leeuwen en entourage te zien op een tentoonstelling in Elzas Passage 4 in Helmond.

    Carlo Stevens werkte bij verschillende Europese circussen en speelde mee in de Amerikaanse speelfilm ‘Quo Vadis’. Wereldberoemd werd hij pas toen zijn leeuwen ontsnapten in de binnenstad van Sittard.

    Heemkundekring Helmont is in het leven van Karel Stevens gedoken. Dit resulteerde in het boekwerkje ‘Carlo Stevens, avonturier, waaghals en levensgenieter ‘. Het eerst
    exemplaar zal tijdens de opening van de expositie op 19 september worden uitgereikt aan familie van Karel Het boekje is verkrijgbaar in boekhandel ‘De Ganzenveer’ Ganzenveer’, de Primera in winkelcentrum De Bus , tijdens de expositie en via info@ heemkundekringhelmont.nl  De prijs is 6 euro excl. eventuele verzendkosten.

    foto boven: Carlo Stevens tussen zijn leeuwen (foto collectie heemkundekring Helmont)

    Geplaatst op: 14 september 2021, door: Tjeu van Ras | Trefwoorden: Boeken heemkundekringen Tentoonstelling

    Boek ‘Noord-Brabantse wapens en vlaggen’

    Verlenging inschrijving Brabantse Heemdagen Oirschot

    Tentoonstelling ‘Van èrpul tot tortilla’

    75 jaar Heemkundekring Helmont

    Bomenwandeling in Leijpark Tilburg

    logo
    • Home
    • Brabants Heem
    • Lezingen
    • Agenda
    • Ervaringen delen
    • Vraag en Aanbod
    • Netwerk
    • Knippenbergprijs
    • Contact

    Recente berichten

  • Boek 'Noord-Brabantse wapens en vlaggen'
  • Verlenging inschrijving Brabantse Heemdagen Oirschot
  • Nieuwsbrief Brabants Heem 1 juni 2023
  • Tentoonstelling 'Van èrpul tot tortilla'
  • Toneelstukjes in Erp
  • West-Brabants Archief aan de slag met een Erfgoedplan
  • 75 jaar Heemkundekring Helmont
  • Bomenwandeling in Leijpark Tilburg
  • Keti-Kotimaand 2023 in Tilburg, 150 jaar afschaffing slavernij
  • Nationale Archeologiedag in Boxtel
  • Menu

  • Home
  • Knippenbergprijs
  • Netwerk
  • Vraag en Aanbod
  • Brabants Heem
  • Ervaringen delen
  • Agenda
  • Contact


  • Brabants Heem

    De stichting Brabants Heem overkoepelt momenteel 123 Brabantse heemkundekringen met meer dan 33.000 leden. Het bestuur van Brabants Heem en alle aangesloten kringen in Brabant zijn voor 100% vrijwilligersorganisaties. Daarom geeft het bestuur met enthousiasme en overtuiging veel aandacht aan het vrijwilligerswerk.


    Meer over Brabants Heem

    © 2008 - 2023 Brabants Heem | inloggen | ontwerp: Buro Hugo