• Home
  • Brabants Heem
  • Lezingen
  • Agenda
  • Ervaringen delen
  • Vraag en Aanbod
  • Knippenbergprijs
  • Contact

  • De Steenen Kamer viert zilveren jubileum

    Heemkundekring De Steenen Kamer uit Steenbergen heeft deze maand haar 25-jarig bestaan gevierd. Zaterdag 14 september was de feestelijke viering met als een van de hoogtepunten de uitreiking aan zes leden van het eerste uur van een onderscheiding van Brabants Heem.

    De Steenen Kamer is genoemd naar een boerderij in wat nu Steenbergen-Zuid is. De club groeide na de oprichting  langzaam maar zeker naar 75 gelijkgestemden in 2019, waaruit blijkt, dat heemkunde “leeft” in Steenbergen. En om dat te vieren gingen de leden op deze bewuste zaterdag eerst op een soort bedevaart naar het kapelletje aan de Hoogstraat, waar ze teruggingen in de tijd van de “duivelse” burgemeester van Steenbergen Pieter Wijnmalen, en het “bruidje van Jezus” Janske Gorissen. Daarna volgde een buffet met de onvermijdelijke speeches van de voorzitter, zo’n man wilt op zo’n dag ook een “steentje” bijdragen, en kregen de bezoekers als cadeautje het boekje “Steenbergse Bijnamen”.

    Hoogtepunt van de dag was de onderscheiding die zes  leden kregen namens Brabants Heem voor hun 25-jarig lidmaatschap. Ze kregen de zilveren draaginsigne met oorkonde.

    Aan de leden van dat eerste uur: Piet Adriaansen, Niek van de Spelt, Riekus van de Kieboom, Jan Peeters, Jan van Herel en Jan Thijs Onland deelde de voorzitter de onderscheidingen van Brabants Heem uit, geassisteerd door penningmeester Maria Veldmans voor het “prikwerk”.

     

    Piet Adriaansen                                                    Niek van de Spelt

     

    Riekus van de Kieboom                                      Jan Peeters
            Jan-Thijs Onland was niet aanwezig wegens vakantie.
    Jan van Herel
    foto’s: collectie De Steenen Kamer
    Geplaatst op: 26 september 2019, door: Tjeu van Ras | Trefwoorden: Brabants Heem heemkundekringen Jubilea

    Lezing over gilden Land van Cuijk

    Lezing Ineke Strouken in Schijndel

    Nieuwe site Land van Cuijk met steun Brabants Heem

    Nieuwsbrief 1 maart 2023

    Jaarverslag Brabants Heem 2022

    logo
    • Home
    • Brabants Heem
    • Lezingen
    • Agenda
    • Ervaringen delen
    • Vraag en Aanbod
    • Knippenbergprijs
    • Contact

    Recente berichten

  • Lezing over gilden Land van Cuijk
  • Lezing Ineke Strouken in Schijndel
  • Nieuwe site Land van Cuijk met steun Brabants Heem
  • Nieuwsbrief 1 maart 2023
  • Familiefilms uit dorp Zeeland voor Brabant in Beelden
  • Eindhoven Museum op zoek naar vrijwilligers
  • Jaarverslag Brabants Heem 2022
  • Brabants-Heemfonds, steun voor vernieuwing
  • Jaarverslag NBAG 2022
  • Open Dag Heemschuur Heesch
  • Menu

  • Home
  • Knippenbergprijs
  • Vraag en Aanbod
  • Brabants Heem
  • Ervaringen delen
  • Agenda
  • Contact


  • Brabants Heem

    De stichting Brabants Heem overkoepelt momenteel 123 Brabantse heemkundekringen met meer dan 33.000 leden. Het bestuur van Brabants Heem en alle aangesloten kringen in Brabant zijn voor 100% vrijwilligersorganisaties. Daarom geeft het bestuur met enthousiasme en overtuiging veel aandacht aan het vrijwilligerswerk.


    Meer over Brabants Heem

    © 2008 - 2023 Brabants Heem | inloggen | ontwerp: Buro Hugo