• Home
  • Brabants Heem
  • Lezingen
  • Agenda
  • Ervaringen delen
  • Vraag en Aanbod
  • Knippenbergprijs
  • Contact

  • ‘Het leven in …….’ kan voor iedere plaats

    HELMOND/VALKENSWAARD – In Helmond en Valkenswaard verschijnt op dit moment maandelijks een tijdschrift met als titel ‘Het leven in Helmond’ en ‘Het leven in Valkenswaard’. Elke maand staat het blad, dat in vierkleurendruk wordt uitgevoerd, in het teken van een thema.
    In Helmond komen thema’s aan de orde als ‘Anderhalve eeuw leven langs ‘De Knaal’’, ‘Agge mar leut het! Kermis en carnaval in Helmond’, ‘De klant is koning. De middenstand in Helmond’ en ‘Eten en drinken. Over horeca, petazzie, vástfrèters en nog meer’. In Helmond zullen zestien nummers verschijnen, zoals het er nu naar uit ziet. De nummers worden geschreven en van afbeeldingen voorzien in samenwerking met heemkundekring ‘Helmont’.
    38Het leven in HelmondIn Valkenswaard heeft de uitgever zich verzekerd van de medewerking van leden van de heemkundekring ‘Weerderheem’. Hier zijn zeventien nummers gepland allemaal rondom een centraal thema. Inmiddels verschenen onder meer ‘Valkenswaard in oorlogstijd’, ‘Zorg in Valkenswaard’, ‘Sport in Valkenswaard’ en ‘Ontspanning en vermaak’. De bedoeling is dat de losse exemplaren opgeborgen worden in een verzamelbox.
    De boekwerkjes worden uitgegeven in samenwerking met uitgeverij Optima uit Vianen. Uitgever Hans Uijtdewilligen, van oorsprong een West-Brabander, zegt over de serie: ,,Ik geef al een aantal jaren de serie Het leven in… uit. In deze serie wordt het cultureel erfgoed van een gemeente belicht. Uitgangspunt is de geschiedenis vanaf 150 tot 160 jaar geleden tot nu. Zeg maar vanaf de industriële revolutie, uitvinding van de fotografie tot heden. Deze thema’s worden in een magazine ondergebracht. Ieder magazine heeft een omvang van 28 pagina’s inclusief de omslag. Thema’s kunnen onder andere zijn: De Middenstand, Het geloof, Onderwijs, Werken en wonen, Industrie, Carnaval, Sport, Transport, Cultuur, Monumenten, Oorlog en bevrijding, Dialect, Zorg en Welzijn, etc. De serie wordt uitgegeven in samenwerking met de heemkundekring of historische vereniging in de plaats waar het om gaat. Het financiële risico ligt bij uitgeverij Optima.”
    39Het leven in ValkenswaardHet concept van het blad is om mensen die nooit naar een stedelijk museum gaan of lid zijn van een heemkundekring toch te interesseren voor het cultureel erfgoed van hun gemeente. De heemkundekringen die meewerken, zorgen alleen voor de inhoud, terwijl de uitgeverij de rest voor haar rekening neemt. De bedoeling is dat het blad een ruime verspreiding krijgt en de verkoopprijs van € 4,95 moet daar aan bijdragen.
    Overigens is het niet altijd nodig dat het magazine voor één stad of gemeente wordt uitgegeven. Er is ook de mogelijkheid om met meerdere kleinere gemeentes of dorpen tot een uitgave te komen.
    Wie meer wil weten over de uitgaven of kringen en archieven die interesse hebben om mee te werken aan een dergelijke reeks, kunnen contact opnemen met uitgeverij Optima, Stalstraat 1, 4132 VD Vianen of via de mail hans.uijtdewilligen@uitgeverij-optima.nl. De uitgeverij is ook telefonisch te bereiken op 0347 371 829 of 06 2425 4868.

    Geplaatst op: 8 december 2014, door: hugojanssen | Trefwoorden: Publicaties

    De Koerier 95, december 2022

    Kees van Kempen koninklijk onderscheiden

    Historisch fotoalbum Heemkundekring Schaijk – Reek

    De muziekkorpsen van Sprang Capelle

    Boerenleenbank Capelle hoofdthema nieuw Bruggeske

    logo
    • Home
    • Brabants Heem
    • Lezingen
    • Agenda
    • Ervaringen delen
    • Vraag en Aanbod
    • Knippenbergprijs
    • Contact

    Recente berichten

  • Lezing over gilden Land van Cuijk
  • Lezing Ineke Strouken in Schijndel
  • Nieuwe site Land van Cuijk met steun Brabants Heem
  • Nieuwsbrief 1 maart 2023
  • Familiefilms uit dorp Zeeland voor Brabant in Beelden
  • Eindhoven Museum op zoek naar vrijwilligers
  • Jaarverslag Brabants Heem 2022
  • Brabants-Heemfonds, steun voor vernieuwing
  • Jaarverslag NBAG 2022
  • Open Dag Heemschuur Heesch
  • Menu

  • Home
  • Knippenbergprijs
  • Vraag en Aanbod
  • Brabants Heem
  • Ervaringen delen
  • Agenda
  • Contact


  • Brabants Heem

    De stichting Brabants Heem overkoepelt momenteel 123 Brabantse heemkundekringen met meer dan 33.000 leden. Het bestuur van Brabants Heem en alle aangesloten kringen in Brabant zijn voor 100% vrijwilligersorganisaties. Daarom geeft het bestuur met enthousiasme en overtuiging veel aandacht aan het vrijwilligerswerk.


    Meer over Brabants Heem

    © 2008 - 2023 Brabants Heem | inloggen | ontwerp: Buro Hugo