• Home
  • Brabants Heem
  • Lezingen
  • Agenda
  • Ervaringen delen
  • Vraag en Aanbod
  • Knippenbergprijs
  • Contact

  • Ondergronds verleden in museum Ulvenhout

    Met een metaaldetector vond Marianne de Bie een sleutel in de voortuin van het Paulus’ museum aan de Pennendijk in Ulvenhout. De sleutel had ze nodig om de nieuwe tentoonstelling over archeologie te kunnen openen. De expositie Ondergronds Verleden is elke woensdagmiddag en elke eerste zondag van de maand te zien.

    Tot de topstukken van de tentoonstelling behoren de beroemde twee urnen uit Strijbeek, die daar net voor de oorlog gevonden zijn. Ze dateren van ca 1000 voor Chr. en ze zijn tijdelijk in bruikleen gegeven door het museum van Oudheden in Leiden. Het zijn unieke, prachtig gedecoreerde vazen die in een perfecte conditie verkeren. Na 80 jaar zijn ze weer terug in de streek waar ze vandaan komen en uit het feit dat ‘Leiden’ ze uitleende mag je concluderen dat het Paulus’ museum gewaardeerd wordt. De subtitel ‘wat lieten onze voorouders achter in de bodem’ verwijst ook naar de ca 100 andere bodemvondsten uit ons heem, die te zien zijn in het museum. Al vóór de opening kwam een groep schoolkinderen nieuwsgierig poolshoogte nemen. Ze waren hevig geïnteresseerd in wat er zo dicht bij huis is opgegraven en wat daar vaak eeuwen in de grond heeft gezeten.

    De tentoonstelling loopt tot 10 september.

    Geplaatst op: 19 april 2017, door: Tjeu van Ras | Trefwoorden: Archeologie Tentoonstelling

    Archeologische Genootschap zoekt hulp voor inscannen De Kroniek

    Archeologie in Midden-Brabant

    Expositie architectuur Bossche School

    Expositie in Drunen over de bevrijding en Oostelijke Langstraat

    Archeologische wandeling over Kasterense akker

    logo
    • Home
    • Brabants Heem
    • Lezingen
    • Agenda
    • Ervaringen delen
    • Vraag en Aanbod
    • Knippenbergprijs
    • Contact

    Recente berichten

  • Zandpad als gemeentelijk monument aangewezen
  • 35 jaar Op 't Goede Spoor
  • Grote kerstbeelden gevraagd
  • e-books Sint Antonis
  • Gôolse geheimen
  • De Koerier 88: van passementwerker tot de boerderijpluim
  • Historische boerderijpluim 2021
  • Vacatures voor vrijwilligers
  • Al 25 wandelommetjes bij Amalia
  • Vragenlijst over dialecteducatie in het Nederlandse onderwijs
  • Menu

  • Home
  • Knippenbergprijs
  • Vraag en Aanbod
  • Brabants Heem
  • Ervaringen delen
  • Agenda
  • Contact


  • Brabants Heem

    De stichting Brabants Heem overkoepelt momenteel 123 Brabantse heemkundekringen met meer dan 33.000 leden. Het bestuur van Brabants Heem en alle aangesloten kringen in Brabant zijn voor 100% vrijwilligersorganisaties. Daarom geeft het bestuur met enthousiasme en overtuiging veel aandacht aan het vrijwilligerswerk.


    Meer over Brabants Heem

    © 2008 - 2021 Brabants Heem | inloggen | ontwerp: Buro Hugo