• Home
  • Brabants Heem
  • Lezingen
  • Agenda
  • Ervaringen delen
  • Vraag en Aanbod
  • Knippenbergprijs
  • Contact

  • Vivat BAKELORUM, vier eeuwen leven in Bakel en Milheeze  

    In november komt een  boek uit over de geschiedenis van Bakel en Milheeze. Auteur is Simon van Wetten. Heemkundekring Bakel en Milheeze geeft het uit. Het boek is te koop voor 12,50 euro.

    Het wordt, zo meldt de heemkundekring, geen standaard historisch overzicht, maar honderdvijftig spannende en ontroerende, meedogenloze en liefdevolle, grappige, strenge en vooral waargebeurde verhalen, die niet alleen de typische dorpssfeer van weleer schilderen, maar ook de weerslag van de ‘grote’ geschiedenis in die twee samenlevingen aan de rand van de immense Peelvlakte illustreren. Denk daarbij aan gebeurtenissen als de Tachtigjarige Oorlog, het Rampjaar, de Spaanse Successieoorlog, de Franse Tijd en de Belgische Opstand. Het gevoel dat je letterlijk meeleeft met de dorpsbewoners van eeuwen her, wordt versterkt door het feit dat de schrijver zichzelf en daarmee ook de lezer tot mede-inwoner van anno toen maakt.

     

    De auteur, Simon van Wetten, woont in Gemert, maar zijn voorouders hebben tussen 1665 en 1815 op de Kreijtenberg in Milheeze gewoond. Simon voelt zich derhalve zeer verbonden met de geschiedenis van Bakel en Milheeze. Hij is historicus, medewerker van het gemeentearchief, oud-geschiedenisdocent, schrijft in het Gemerts Nieuwsblad en heeft al diverse publicaties op zijn naam staan. Het boek komt in een beperkte oplage uit. Om die oplage nader te kunnen bepalen is het fijn als u op voorhand inschrijft.  Het boek zal medio november verschijnen.

    —————————-

    Het boek is te reserveren via:
    http://www.heemkundekringbakelenmilheeze.nl/boeken/vivat-bakelorum

    Het is in de laatste twee weken van november te bekomen bij en via de volgende adressen:

    • Heemkundekring Bakel en Milheeze, Gildepad 1 5761 BG  Bakel                          T 06-513 20 215 Boeken@Heemkundekringbakelenmilheeze.nl
    • Gemeentearchief Gemert-Bakel, Ruijschenberghstraat 3-3a, 5421 KR, Gemert.      T 06-506 06 609

    Natuurlijk kan het ook via de post bezorgd worden, maar dan moet u naast de prijs van €12.50 ook de verzendkosten vooraf betalen.

     

    Geplaatst op: 20 september 2016, door: Tjeu van Ras | Trefwoorden: Boeken

    Tentoonstelling 150 jaar kerk Zeeland

    Presentatie jubileumboek Brabants Heem

    De canon van Mierlo

    Lezing over Astense schrijver H. Hollidee

    Lezing: Naoorlogse ontwikkeling van Noord-Brabant

    logo
    • Home
    • Brabants Heem
    • Lezingen
    • Agenda
    • Ervaringen delen
    • Vraag en Aanbod
    • Knippenbergprijs
    • Contact

    Recente berichten

  • Jaarverslag Brabants Heem 2022
  • Brabants-Heemfonds, steun voor vernieuwing
  • Jaarverslag NBAG 2022
  • Open Dag Heemschuur Heesch
  • Onderscheidingen gouden Heerlijkheid Oosterhout
  • Lezing: de wolf in de Loonse en Drunense Duinen?
  • Dorpswandeling Vlijmen-Centrum
  • Lanciersprijs 2023 voor regionale onderzoekers archief Tilburg
  • Snuffelen in ‘geheime archieven’ bij BHIC
  • Menu

  • Home
  • Knippenbergprijs
  • Vraag en Aanbod
  • Brabants Heem
  • Ervaringen delen
  • Agenda
  • Contact


  • Brabants Heem

    De stichting Brabants Heem overkoepelt momenteel 123 Brabantse heemkundekringen met meer dan 33.000 leden. Het bestuur van Brabants Heem en alle aangesloten kringen in Brabant zijn voor 100% vrijwilligersorganisaties. Daarom geeft het bestuur met enthousiasme en overtuiging veel aandacht aan het vrijwilligerswerk.


    Meer over Brabants Heem

    © 2008 - 2023 Brabants Heem | inloggen | ontwerp: Buro Hugo