• Home
  • Brabants Heem
  • Lezingen
  • Agenda
  • Ervaringen delen
  • Vraag en Aanbod
  • Netwerk
  • Knippenbergprijs
  • Contact

  • Workshop: een heemkundekring besturen: hoe doe je dat?

    Het vinden van goede bestuursleden, hoe kun je vrijwilligers helpen, hoe onderhoudt je contacten zoals met een gemeente? Het zijn zomaar wat vragen waarmee veel besturen worstelen. Het komt allemaal neer op de belangrijkste vraag: hoe zorg ik dat mijn vereniging/stichting haar werk met succes kan blijven doen.

    Brabants Heem wil behulpzaam zijn. Onder de titel “Besturen van een heemkundekring” wil het bestuur een aantal eendaagse workshop organiseren over dit onderwerp. Ervaringen uitwisselen, zorgen delen, voorbeelden bespreken, discussie en wensen op het gebied van verschillende onderwerpen waarmee een bestuur van een heemkundekring/erfgoedvereniging heeft te maken.

    Waar kan het in een workshop over gaan?

    Alle onderwerpen kunnen aan de orde komen, maar om een eerste beeld te geven denken wij aan onder andere:

    • Vrijwilligersmanagement
    • Het inrichten van de organisatie
    • Juridische verantwoordelijkheid en aansprakelijkheid
    • De relatie met de gemeente
    • Cultureel ondernemerschap
    • Het imago van de heemkundekring, de identiteit van je vereniging
    • Het bereik van jongere mensen
    • Het vinden van nieuwe bestuursleden of een nieuwe voorzitter
    • Financiën
    • De samenstelling van het bestuur, een heldere rolverdeling tussen bestuursleden, een rooster van aftreden
    • Het opstellen van een beleidsnotitie
    • Hoe implementeer je al die nieuwe impulsen van Brabants Heem, zoals digitalisering, immaterieel erfgoed, groen erfgoed, e.d.

    Maar elke workshop kan anders zijn. Deelnemers aan een workshop kunnen vooraf aangeven welke onderwerpen of vragen zij graag aan de orde zien komen. De meest genoemde bepalen de agenda van de workshop.

    Hoe verlopen de workshops?

    De workshops worden voorbereid en begeleid door drie bestuursleden van Brabants Heem, te weten Ineke Strouken, Tjeu van Ras en Kees van Kempen. Mochten zich specifieke onderwerpen aandienen, dan houden we de optie open op die onderwerpen een deskundige erbij te betrekken. Wij denken met z’n drieën in elk geval veel te weten van de inhoud van erfgoed, van communicatie en van organisatie.

    De workshops duren van ’s morgens 10 uur tot ’s middags 4 uur en vinden bij voorkeur plaats op de locatie van een van de deelnemende heemkundekringen/erfgoedverenigingen.

    De gedachte is om elk jaar drie workshops te plannen, een in West-Brabant, een in Midden-Brabants en een in Oost-Brabant, zodat de reiskosten voor de deelnemers beperkt zijn. We denken aan maximaal 15 deelnemers per workshop. Deelnemers betalen 10 euro.

    De heemkundekring/erfgoedvereniging waar we de workshop mogen houden vragen we om een eenvoudige lunch te regelen en we betalen die heemkundekring de kosten van koffie/thee en lunch + 50 euro voor de kas.

    Aanmelden

    Aanmelden voor een workshop “Besturen van een heemkundekring” kan vanaf nu door een mailtje te sturen naar: keesvankempen@brabantsheem.nl

    Wilt u bij uw aanmelding aangeven:

    1. Welke onderwerpen u graag aan de orde ziet komen op de workshop;
    2. Welke dagen van de week u zeker niet kunt of welke dagen uw voorkeur hebben;
    3. Of u in de gelegenheid bent de workshop eventueel op uw heemcentrum te organiseren, tegen de condities zoals hierboven aangereikt.
    4. Uw mailadres en uw telefoonnummer.

     

     

    Geplaatst op: 26 augustus 2019, door: Tjeu van Ras | Trefwoorden: Brabants Heem heemkundekringen workshops

    Lezing over karthuizerklooster Den Dungen

    Zilveren insigne Brabants Heem voor Kees Dekkers Best

    Lezing over toerisme in Lith e.o.

    Brabants Heemonderscheiding voor Piet Paantjens

    Expositie iconen Josien van Boxtel

    logo
    • Home
    • Brabants Heem
    • Lezingen
    • Agenda
    • Ervaringen delen
    • Vraag en Aanbod
    • Netwerk
    • Knippenbergprijs
    • Contact

    Recente berichten

  • Lezing over karthuizerklooster Den Dungen
  • Zilveren insigne Brabants Heem voor Kees Dekkers Best
  • Museumweek: activiteiten in het depot van Stadsmuseum Tilburg
  • Lezing over toerisme in Lith e.o.
  • Brabants Heemonderscheiding voor Piet Paantjens
  • Expositie iconen Josien van Boxtel
  • Een introductie op sociale toegankelijkheid (online)
  • De Koerier 96 is uit
  • Studiedag NBAG en Brabants Heem
  • Lezing over de Teutenhandel
  • Menu

  • Home
  • Knippenbergprijs
  • Netwerk
  • Vraag en Aanbod
  • Brabants Heem
  • Ervaringen delen
  • Agenda
  • Contact


  • Brabants Heem

    De stichting Brabants Heem overkoepelt momenteel 123 Brabantse heemkundekringen met meer dan 33.000 leden. Het bestuur van Brabants Heem en alle aangesloten kringen in Brabant zijn voor 100% vrijwilligersorganisaties. Daarom geeft het bestuur met enthousiasme en overtuiging veel aandacht aan het vrijwilligerswerk.


    Meer over Brabants Heem

    © 2008 - 2023 Brabants Heem | inloggen | ontwerp: Buro Hugo