• Home
  • Brabants Heem
  • Lezingen
  • Agenda
  • Ervaringen delen
  • Vraag en Aanbod
  • Netwerk
  • Knippenbergprijs
  • Contact

  • Zilveren insigne voor Piet Huvenaars Zeeland

    Voorzitter Henk Hellegers van Brabants Heeft heeft zaterdag 14 mei de zilveren draaginsigne met oorkonde uitgereikt aan secretaris Piet Huvenaars van de Heemkundekring Zeeland. Dat gebeurde tijdens de viering van het gouden jubileum van de kring 

    Voorzitter Gerard Selten van de Heemkundekring Zeeland met de tinnen herinneringsbord van Brabants Heem. Rechts voorzitter Henk Hellegers van Brabants Heem. (foto Tjeu van Ras)

    Hellegers sprak tijdens de feestelijke bijeenkomst van de 50-jarige kring in het Zeelandse Heemhuis. Hij reikte niet alleen de insigne uit, voorzitter Gerard Selten kreeg de tinnen herinneringsbord van Brabants Heem uitgereikt. In zijn toespraak prees Hellegers de jubilerende kring voor al haar activiteiten, van lezingen, symposia en tentoonstelling tot wandelingen en meer.

    Secretaris Piet Huvenaars is volgens Hellegers ‘een gouden vent’ voor zijn vereniging. ‘Jouw activiteiten zijn te veel om op te noemen. Je fotografeert alles wat het heemhuis binnenkomt, je scant erop los, werkt mee aan tentoonstellingen en boeken, je bent meewerkend voorman van vele commissies van de heemkundekring, introduceert de kring bij nieuwe leden, werkt mee aan opgravingen en je bent samen met andere leden actief voor het behoud van graven in Zeeland, die van een QR-code zijn voorzien,” aldus Hellegers

    Waarnemend burgemeester Paul Rüpp van Maashorst feliciteerde de jubilerende vereniging. Hij onthulde een gedenkbord dat is bevestigd aan het oude hek dat voor het heemhuis is geplaatst. Het hek stond eerder bij de pastorie en is door de heemkundekring gerestaureerd. Dat is mede mogelijk door een legaat van wijlen Albert de Groot, een van de oprichters van de heemkundekring. Zijn naam staat op het bord vermeld. Rüpp opende vervolgens de tentoonstelling in het heemhuis over de 50-jarige vereniging.

    foto boven: Piet Huvenaars, met draaginsigne en oorkonde. (foto Tjeu van Ras)

    Geplaatst op: 16 mei 2022, door: Tjeu van Ras | Trefwoorden: Brabants Heem heemkundekringen onderscheiding

    Lezing over karthuizerklooster Den Dungen

    Zilveren insigne Brabants Heem voor Kees Dekkers Best

    Lezing over toerisme in Lith e.o.

    Brabants Heemonderscheiding voor Piet Paantjens

    Expositie iconen Josien van Boxtel

    logo
    • Home
    • Brabants Heem
    • Lezingen
    • Agenda
    • Ervaringen delen
    • Vraag en Aanbod
    • Netwerk
    • Knippenbergprijs
    • Contact

    Recente berichten

  • Lezing over karthuizerklooster Den Dungen
  • Zilveren insigne Brabants Heem voor Kees Dekkers Best
  • Museumweek: activiteiten in het depot van Stadsmuseum Tilburg
  • Lezing over toerisme in Lith e.o.
  • Brabants Heemonderscheiding voor Piet Paantjens
  • Expositie iconen Josien van Boxtel
  • Een introductie op sociale toegankelijkheid (online)
  • De Koerier 96 is uit
  • Studiedag NBAG en Brabants Heem
  • Lezing over de Teutenhandel
  • Menu

  • Home
  • Knippenbergprijs
  • Netwerk
  • Vraag en Aanbod
  • Brabants Heem
  • Ervaringen delen
  • Agenda
  • Contact


  • Brabants Heem

    De stichting Brabants Heem overkoepelt momenteel 123 Brabantse heemkundekringen met meer dan 33.000 leden. Het bestuur van Brabants Heem en alle aangesloten kringen in Brabant zijn voor 100% vrijwilligersorganisaties. Daarom geeft het bestuur met enthousiasme en overtuiging veel aandacht aan het vrijwilligerswerk.


    Meer over Brabants Heem

    © 2008 - 2023 Brabants Heem | inloggen | ontwerp: Buro Hugo